BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 14797456
nr 1479 7456
Ljusstakar
Ett par, nysilver, nyrokoko. Höjd: 16 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:28:13
15/7 12:43:55
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.